Winterwandeltocht no. 2: Nog plek voor 8 oogstgenoten

In het derde jaar van hun bestaan kan het aantal “oogstgenoten” bij Lintelo 12, de “logische tuinderij:” aan de Zomerweg verdubbeld worden naar 70. Er is nog plaats voor 8 nieuwe!
Dat bleek tijdens een korte koffiestop tijdens de tweede Winterwandeltocht georganiseerd door Progressieve Partij/GroenLinks-PvdA op zondag 8 februari. Johannes Zandbergen gaf de bijna 30 wandelaars een uitleg over deze bijzondere tuinderij. Lintelo 12 is een CSA (Community Supported Agriculture) oftewel gemeenschapslandbouw. Belangrijke onderwerpen voor Lintelo 12 zijn o.a. actief bodemleven, agro-ecologie, solidaire betaling en eerlijk loon. Een hechte binding tussen producent en consument.

Uitbreiding industrieterrein ’t Broek.
De wandeling had tot doel om te bekijken waar de grenzen zo’n beetje lopen van het nieuw geplande industrieterrein ’t Broek. Ponder leiding van fractielid Theo Bauhuis verkenden zo’n 30 wandelaars het gebied, Opvallend was het aantal nieuwe bomen dat her en der geplant is. De groep stond stil bij markante punten in het gebied: waterzuivering, plan Cattier (aan de doodlopende Roelendijk) brug Keizersbeek, “knip”in de Zomerweg, terrein Aalbers (recycling) en Moerveldweg. Na de koffie en het bezoek aan Lintelo12 liep de groep door het zgn. gemeentebos weer terug naar de Derde Broekdijk

Opvallende opmerkingen.
Natuurlijk is de planontwikkeling nog in volle gang en duurt realisatie nog een aantal jaren. Ook hier zal e.e.a. afhankelijk zijn van o.a. de elektriciteitsvoorziening. Het hele gebied is erg ruim bemeten. Dat ontlokte wel opmerkingen: is er zoveel behoefte aan nieuw industrietrein; er staat toch ook nog wel het een en ander leeg. Er zijn ook zorgelijke geluiden over de afhankelijk van één groot bedrijf. Het gemeentebos kan elders verplaatst worden. Lintelo12 zou wel wat klem komen te zitten. Ook sommige bewoners raken hun uitzicht kwijt. Ook bewoners die hun hele leven al in het gebied worden, hebben natuurlijk een emotionele band. Verder het het gebied niet voor niks ’t Broek: het is erg natte grond.

Leerzaam
De wandelaars vinden “een kijkje in de praktijk” erg interessant; ook al getuige het feit dat enkele (oud-) buren meeliepen. Die willen natuurlijk graag eten wat en wanneer er precies iets gaat geburen. Daar is nog heel weinig concreets over te zeggen. Is afhankelijk van de uitkomst van allerlei onderzoeken en berekeningen, die ook weer de raad en college moeten passeren.
De volgende Winterwandeltocht van 2026 is voorzien op zondag 15 februari. De wandeling gaat dan naar Suzie’s farm op de Haart.


 

Deel deze inhoud

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *